Mendy i ‘fëlliqë’ tre lojtarë të Barcelonës me super lëvizjet në zonën e vet të penalltisë

Mendy i ‘fëlliqë’ tre lojtarë të Barcelonës me super lëvizjet në zonën e vet të penalltisë

Real Madridi dhe Barcelona po luajnë në gjysmëfinale të Super Kupës së Spanjës.

Ndeshja ishte elektrizuese, me të dy skuadrat që shkuan në vazhdime pasi rezultati ishte 2-2 pas 90 minutave lojë.

Me këtë rezultat dhe në minutën e 85 të ndeshjes, Mendy i Real Madridit pati guximin të bënte truke në mbrojtje.

Ai pasi mori topin në zonën e vet dhe nën presionin e tre kundërshtarëve, refuzoi të spastronte me një largim jashtë vijave apo pasim për bashkëlojtar, duke i ‘fëlliqur’ të tre lojtarët e Barcës me lëvizje absolutisht sensacionale.

Pamjet e mëposhtme nuk duan shumë koment.

VIDEO

 

Shpërndaje në: