Merkel viziton Shqipërinë më 14 shtator

Periskopi.com Lajme

Burime për Euronews Albania kanë konfirmuar se më 14 shtator kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë Tiranën.

Gjatë vizitës në Tiranë, Merkel pritet të mbajë dhe një konferencë për mediat.

Kujtojmë vizita e fundit e kancelares gjermane Angela Merkel në Shqipëri ishte në korrik 2015.

Shpërndaje në: