Mesazhi brilant i ‘Dardanëve’ në ‘Fadil Vokrri’ për Spanjën që nuk e njeh Kosovën si shtet

Periskopi.com Sporti

Ka startuar ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës në “Fadil Vokrri”, e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Botëror.

Para se të fillojë ndeshja, tifozët “Dardanët” paten një “surprise” të vogël për Spanjën, kombëtare kjo që e ka injoruar vazhdimisht emrin e shtetit tone.

“Mirëseerdhët në Republikën e Kosovës”, ishte mesazhi i tyre.

Kujtojmë se në këtë takim është lejuar 10% e kapacitetit të stadimit për tifoze.