Mesazhi prekës dhe i fuqishëm i Obamës për Notre Dame

Periskopi.com Lajme

Ish- presidenti amerikan Barack Obama, ka shkruar një mesazh prekës aq edhe të fuqishëm për katedralen ikonike në Paris, e cila u përfshi nga zjarri.

Ai shkruan në Facebook:

Notre Dame është një nga pasuritë më të mëdha botërore dhe në këo moment po mendojmë për popullin e Francës, në këtë kohë fatkeqësie. Është në natyrën tonë të na dhimbset kur shohim se si po humb historia – por gjithashtu është në natyrën tonë që të ndërtojmë të nesërmën, të fuqishëm aq sa mundemi.

 

Shpërndaje në: