Mësohen gjyqtarët për ndeshjen Kosovë – Spanjë

Periskopi.com Sporti

Kosova luan ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës, përballë Spanjës.

Në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, Dardanët do të synojnë befasinë e madhe kundër ‘Stuhisë së Kuqe’.

Për këtë ndeshje janë zbuluar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë, përcjell Periskopi.

Gjyqtari kryesor është skocezi Bobby Madden, kurse ndihmësit e tij do të jenë Davir Roome dhe Sean Carr, po ashtu nga Skocia që të dy.

Në dhomën e VAR kryesori do të jetë Jarred Gavan Gillett nga Australia dhe ndihmohet nga anglezi Nick Hopton.

Gjyqtari i katërt i takimit ndërkohë do të jetë David Munro nga Skocia.

Ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës luhet nesër (8 tetor), me fillim nga ora 20:45. /Periskopi/

Shpërndaje në: