Mësohet ora e saktë dhe kundërshtari i Akil Gjakovës në gjysmëfinale

Periskopi.com Sporti

Akil Gjakova ka fituar luftën e parë në ‘Lojërat Mesdhetare’ që po mbahen në Algjeri.

Xhudisti kosovar ka triumfuar me ‘Ippon’ ndaj kundërshtarit grek, Michail Tsoutlasvili.

Tashmë, Gjakova kalon në gjysmëfinale atje ku do të përballet me algjerianin, Messaiud Redouane Dris.

Kjo luftë zhvillohet në ora 14:05.