Mësohet se kush do e sjellë trofeun e Botërorit në stadium

Periskopi.com Botërori 2018

Finalja e Botërorit Rusi 2018 do luhet ditën e diel, ku përpara ndeshjes do ketë edhe një mini aktivitet ku do këndojë edhe këngëtarja shqiptare Era Istrefi.

Po kush do e sjellë trofeun?

Është mësuar se trofeun e madh do e sjellë ish-kapiteni legjendar i Gjermanisë Filip Lahm. Ai do shoqërohet nga modelja ruse Natalia Vodianova. Pritet që ceremonia të dhurojë spektakël dhe të nxehë tifozët për finalen e madhe.