Mësohet shuma që e fitoi Fury pasi e mposhti mbrëmë Wilderin

Periskopi.com Sporti

Tyson Fury ka mposhtur Deontay Wilderin në kategorinë e rëndë, për t’i mbrojtur dy titujt e botës.

Fury me këtë fitore ka shtuar edhe një shumë të madhe parash në llogarinë e tij.

Sipas mediumeve angleze, nga shitjet totale të PPV dhe të ardhurat e tjera të sponsorëve, kampioni Fury do të marrë 60 përqind, ndërsa Wilder do të marrë 40 përqind.

Duke marrë parasysh të gjitha këto, vlerësohet se Fury do të marrë edhe rreth 30,000,000 dollarë – kurse Wilder do të fitojë afër 20,000,000 dollarë.

Shpërndaje në: