Mësojeni kur tërhiqet shorti i 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Periskopi.com Sporti

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Shorti i 1/8 së finales do të tërhiqet ditën e hënë në Nyon të Zvicrës, duke filluar nga ora 12:00 sipas kohës sonë lokale, shkruan lajmi.net.

Skuadrat do të ndahen në dy vazo, në bazë të pozitës që kanë përfunduar në grupe.

Vendet e para do të takohen me vendet e dyta.

Në 1/8 e finales nuk kanë të drejt të takohen skuadrat që kanë qenë në të njëjtin grup dhe ato që vijnë nga i njëjti shteti.

Skuadrat fituese të grupeve:

Barcelona

Bayern München

Juventus

Leipzig

Liverpool

Manchester City

Paris Saint-Germain

Valencia

Skuadrat e vendeve të dyta:

Atalanta

Atlético

Chelsea

Dortmund

Lyon

Napoli

Real Madrid

Tottenham Hotspur

Shpërndaje në: