Messi bën zgjedhje të çuditshme kur pyetet për golin më të bukur në karrierë

Periskopi.com Sporti

Lionel Messi ka zbuluar se goli i tij me kokë në finalen e Champions Leagues më 2009 kundër Manchester Unitedit, ishte më i bukuri në karrierën e tij.

Kapiteni i Barcelonës siguroi triumfin e dytë në Evropë, derisa shënoi golin deçiziv kundër “Djajve të Kuq” në Romë, derisa Barça fitoi 2-0 atë natë, raporton Periskopi.

Dhe i pyetur nga “RAC1” të përzgjedh golin e tij të preferuar, ai u përgjigj: “E kam thënë disa herë, ai në Romë në finale kundër Manchester Unitedit.”

Zgjedhje e çuditshme kur marrim parasysh çfarë gola spektakolarë individual ka shënuar ai. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: