Messi sulmon brutalisht Barcelonën në lamtumirën për Suarezin: Asgjë nuk më habitë më te ky klub

Periskopi.com Sporti

Messi në llogarinë e tij personale ka kritikuar ashpër formën e largimit te Suarezit nga Barcelona.

Ylli argjentinasi në rrjetin social “Instagram” ka postuar një mesazh emocionues në drejtim të Suarez.

“Unë tashmë kisha filluar ta imagjinoja, por sot hyra në dhomën e zhveshjes dhe më doli e vërtetë. Do të jetë kaq e vështirë të mos vazhdosh të ndash çdo ditë me ty si në fushë ashtu edhe larg tyre.

“Do të na mungosh kaq shumë. Kemi kaluar shumë vite bashkë, shumë shokë, shumë dreka dhe shumë darka. Kaq shumë gjëra nuk do t’i harrojmë kurrë, gjatë gjithë kohës që kemi kaluar së bashku.

“Do të jetë e çuditshme të të shoh në një fanellë tjetër dhe shumë më tepër të dalësh kundër meje në fushë. Keni merituar një lamtumirë që përshtatet me atë që jeni: një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e klubit. Dikush që arriti gjëra të mëdha për ekipin dhe në nivelin individual.“Ju nuk e meritonit që ata t’ju dëbonin jashtë ashtu siç e bënë. Por e vërteta është se në këtë fazë asgjë nuk më habit më. ” shkruajti Messi për Suarez.

 

View this post on Instagram

 

Ya me venía haciendo la idea pero hoy entré al vestuario y me cayó la ficha de verdad. Que difícil va a ser no seguir compartiendo el día a día con vos, tanto en las canchas como afuera. Los vamos a extrañar muchísimo. Fueron muchos años, muchos mates, comidas, cenas… Muchas cosas que nunca se van a olvidar, todos los días juntos. Va a ser raro verte con otra camiseta y mucho más enfrentarte. Te merecías que te despidan como lo que sos: uno de los jugadores más importantes de la historia del club, consiguiendo cosas importantes tanto en lo grupal como individualmente. Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada. Te deseo todo lo mejor en este nuevo desafío. Te quiero mucho, los quiero mucho. Hasta pronto, amigo.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Shpërndaje në: