Milani me lehtësi mposht Genoan, Napoli ndalet nga Sassuolo

Periskopi.com Sporti

Janë zhvilluar sonte disa ndeshje interesante në Serie A.

Milani ka arritur të marrë një fitore të lehtë kundër Genoas 0-3.

Serinë e golave e hapi Zlatan Ibrahimovic që shënoi një euro gol nga goditja e dënimit në min e 10′,

Ndërsa Junior Messias realizoi në min 45+2′ për rezultatin e pjesës së parë 0-2.

Edhe pjesa e dytë ishte pothuajse e njëjtë me Rossonerët që dominuan në tërësi.

Messias shënoi golin e dytë personal në min 61′ për të trefishuar rezultatin në 0-3, që në fund doli të ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi.

Milani tani rikthehet në pozitën e dytë me 35 pikë, ndërsa Genoa mbetet me 10 pikë në pozitën e 18-të.

Në anën tjetër, Napoli është ndalur në barazim 2-2 nga Sassuolo.

Golat për ‘Napolitanët’ i shënuan Fabian Ruiz dhe Dries Mertens, kurse për vendasit realizun Gianluca Scamacca dhe Gian Marco Ferrari.

Napoli tani ka 36 pikë në vendin e parë, ndërsa Sassuolo ka 19 sosh në pozitën e 12-të.