Milani ngushton epërsinë, shënon Giroud

Periskopi.com Sporti

AC Milan ka arritur ta ngushtojë në 2:1 epërsinë e Veronas, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A.

Ishte Olivier Giroud që realizoi golin në minutën e 59-të të ndeshjes.

Ai u asistua bukur nga Leao dhe me kokë e dërgoi topin në rrjetë.