Minaj tha se pas marrjes së vaksinës shokut të kusheririt iu kishin rritë koqet, flasin autoritetet shëndetësore

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja e famshme Nicki Minaj kishte deklaruar se shoku i një të afëri të saj kishte raportuar se pas marrjes së vakskinës i ishin enjtur “testikujt” [pop. Koqet] por kjo po mohohet nga autoritetet shëndetësore.

Së fundi, Terrence Deyalsingh, ministri i Shëndetësisë në shtetin e Trindidad dhe Tobagos, ku Minaj pretendon se jeton kushëriri i saj, ka mohuar pretendimet e reperes së famshme.

“Deri tash, nuk ka asnjë rast të raportuar të efekteve të tilla anësore të ënjtjes apo zmadhimit të koqeve në Trinidad… dhe asnjë që ne e dimë diku tjetër në botë,” – theksoi ministri, përcjell Periskopi.

Në një konferencë shtypi, Deyalsingh u shpreh e pakënaqur me kohën që zyrtarët shëndetësorë kaluan duke e hetuar pretendimin e reperes, duke thënë që “i kanë marrë ato shumë seriozisht”.

Minaj shkaktoi shok të madh në mbarë botën përmes postimit në Twitter ku tha që shoku i një të afërmi të tij ishte bërë impotent pasi kishte marrë vaksinën. /Periskopi

Shpërndaje në: