Mirë se na vjen President! Bujanoci e Presheva vishen Kuq e Zi

Lugina e Preshevës dhe Bujanoci, treva të banuara nga shqiptarët në Serbi, kanë nisur pregatitjet për pritjen e Presidentit Bujar Nishani me 7 mars.

Periskopi.com Lajme

Këtë vizitë të të parit të shtetit shqiptarë, e kanë mirepritur edhe liderët e Luginës së Preshevës, të cilët e cilësojnë si një vizitë historike. Gjithashtu, këtë vizitë e ka përshëndetur edhe kreu i Komunës se Bujanocit.

Anë rrugës në Bujanoc, shihen flamujt kuq e zi dhe banderola që i urojnë mirëseardhjen kreut të shtetit shqiptar, Nishani.

Shpërndaje në: