Mirësevini në Paris: Pamje brilante nga tepihu i kuq i ‘Topit të Artë’ ku do të kalojë lojtari më i mirë në rruzull

Periskopi.com Sporti

Ceremonia e ‘Topit të Artë’ e organizuar nga ‘France Football’ do të fillojë nga ora 20:30, shkruan Periskopi.

Favoriti kryesor pretendohet të jetë Lionel Messi, i cili në rast se shpallet fitues i çmimit më prestigjioz individual të futbollit në botë, do ta bëjë për herë të shtatë në karrierë.

Dhe, para fillimit të ceremonisë, janë publikuar pamje në Twitter nga skena dhe tepihu i kuq në Paris ku do të kalojnë futbollistët më të mirë të botës.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/