“Mitrovica është Shqipëri”/ Flamuri i UÇK-së në ndeshjen Tirana-Egnatia, tifozët mbështesin Kosovën

“Mitrovica është Shqipëri”/ Flamuri i UÇK-së në ndeshjen Tirana-Egnatia, tifozët mbështesin Kosovën

Një banderolë me mbishkrimin “Mitrovica është Shqipëri” është parë gjatë ndeshjes Tirana-Egnatia në stadiumin “Air Albania”.

Tifozët shqiptarë kanë shprehur mbështetjen për Kosovën gjatë trazirave që po kalon veriu.

Veriu i Kosovës po përballet me situatë të tensionuar ditët e fundit, në tre prej katër komunave, Zveçan, Zubin Potok dhe Lepostaviq.

Protestuesit serbë po kundërshtojnë hyrjen e kryetarëve shqiptarë në godina.

Situata në këto komuna është tensionuar të premten e 26 majit kur kryetarët e betuar janë detyruar të hyjnë në zyrat e tyre të punës me ndihmën e Policisë së Kosovës. Protestuesit kanë ushtruar dhunë ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, Policisë së Kosovës dhe gazetarëve.

Shpërndaje në: