Mogherini: Jemi marrë vesh me Thaçin e Vuçiqin

Mogherini: Jemi marrë vesh me Thaçin e Vuçiqin

Përfaqësuesja e lartë e BE’së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini në një postim të saj në llogarinë në Tëitter, ka deklaruar se Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe presidentin e Kosovës Hashim Thaçi janë pajtuar për të filluar një fazë të re të dialogut Prishtinë-Beograd, transmeton Periskopi.

Shpërndaje në: