Molliqaj: Kurti po synon të krijojë elektorat anti-amerikan, është prishur komplet me SHBA’në

Periskopi.com Lajme

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj sonte në Pressing ka thënë se Albin Kurti po synon të krijojë elektora antiamerikan në Kosovë, pasi është prishur komplet me këtë superfuqi, transmeton Periskopi.

‘’Kurti po synon të krijojë elektorat në Kosovë antiamerikan. Ka dalë në media ndërkombëtare me thënë se u rrëzu nga Amerika.

‘’Këta janë prish komplet me Amerikën. Kur të vjen në pushtet, ka me kqyr me u lidhë me Evropë, e pastaj edhe me ata ka me u prish, e pastaj me  u lidh me shtetet e Lindjes së Mesme, sa për me nejt në pushtet. Dhe këtë Glauk Konjufca nuk e don’’

‘’Konjufca e din cka do me thanë kur thu në media ndëkombëtare se më ka rrëzu Amerika. Kjo është e papranueshme. Takimin e Erdoganin e kundërshtuam unë dhe Glauku dikur’’/PERISKOPI/

Shpërndaje në: