Molliqaj: Nëse taksa kërcënon partneritetin me ShBA-në nuk besoj që ndonjë qytetar e përkrah

Periskopi.com Uncategorized

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka komentuar edhe përplasjet e fundit në mes të liderëve të Kosovës dhe ata amerikanë rreth taksës së vendosur ndaj Serbisë.

Molliqaj tha se tash për tash nuk mendon se duhet të hiqet taksa, por sipas tij nëse kërcënohet seriozisht partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës që janë partnere kryesore të Kosovës, atëherë sipas tij as populli i Kosovës nuk mendon se do të përkrah mbetjen e taksës. /Periskopi

Shpërndaje në: