Momenti i sikletshëm kur disa lojtarë të Newcastlet kërkojnë të shkëmbjenë fanellat me Cristiano Ronaldon

Periskopi.com Sporti

Dy futbollistë të Newcastlet kërkuan fanellën e Cristiano Ronaldos, pas humbjes 4-1 të skuadrës së tyre nga Manchester Unitedi, sipas raporteve.

Kapiteni, Jamaal Lascelles dhe Joelinton diskutuan me ikonën e Unitedit pas ndeshjes dhe disa fansa të frustruar të ‘Toon’, besojnë se ata kërkuan fanellën e tij, transmeton Periskopi.

Some believe Lascelles asked for Ronaldo's shirt after the game

Joelinton also approached Ronaldo

And CR7 pointed at someone else, suggesting the shirt had already been taken

Adam Crafton nga ‘The Athletic’ bëri një postim ku tha se ai pa ‘më shumë se një’ lojtar të Newcastlet duke kërkuar fanellën e Ronaldos pas ndeshjes.

Dyshimet u konfirmuan nga Rory Smith i ‘New York Times’, i cili potencoi se Lascelles e kërkoi para se ‘dikush tjetër’ u mundua t’ia marrë nga dora kapitenit.

Pamjet sugjerojnë se ai lojtar ishte Joelinton, me Ronaldon që u duk se bëri me shenjë nga një futbollist tjetër duke i thënë se fanella tashmë është dhuruar.

Ekziston çdo mundësi që lojtarët në fakt të kenë qenë duke uruar yllin e Man Unitedit, por këto spekulime i kanë lënë fansat e Newcastlet të frustruar në rrjetet sociale, teksa është hedhur në pikëpyetje lidershipi i Lascelles.

Një fans shkroi: ”Po lexoj se Joelinton dhe Lascelles të dy kërkuan fanellën e Ronaldos pasi u shkatërruan 4-1. E kuptoj se është Ronaldo por trego pak dinjitet. Ne jemi shaka, njeri.”

Një tjetër shkroi: ”Neveritëse të shohësh Lascelles të hedhur mbi Ronaldon dhe duke kërkuar fanellën e tij, pasi ne sapo humbën 4-1. Çfarë kapiteni.” /Periskopi.com/

Shpërndaje në: