Momenti kur Njësia Speciale ia mësyn drejt protestuesve: “Ec përpara me blindë” (VIDEO)

Periskopi.com Lajme

Njësia Speciale e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion në veri të Kosovës.

Aryseja e këtij aksioni kishin qenë barnatoret dhe disa dyqane të tjera, lidhur me banderolat serbe.

Menjëherë kanë nisur protestat e serbëve, të cilët kanë hedhur edhe gazlotsjellës.

Në disa pamje të siguruara dëgjohet kur një polic i Njësisë Speciale jep urdhër të vazhdojnë në drejtim të protestuesve serb.

Më poshtë keni videon:

 

Shpërndaje në: