Momenti kur uragani Ida fluturon lopën në majë të pemës (Video)

Periskopi.com Lajme

Uragani Ida që preku tokën me 240 kilometra në orë, solli shkatërrim në Luiziana duke shkaktuar dhe viktima.

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale duke shkatërruar çatitë e dhjetëra shtëpive e lënë qindra të tjera pa energji.

Një video që po qarkullon së fundmi, sa e dhimbshme aq edhe qesharake, tregon ekipet e shpëtimit që ndihmojnë një lopë, e cila mbeti e bllokuar midis degëve të një peme gjatë stuhisë.

Shpërndaje në: