Morena Taraku premton se do t’ia rindërtojë shtëpinë një familjeje të prekur nga tërmeti

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, ditë më parë erdhi enkas nga Turqia në Shqipëri, për t’i vizituar nga afër të prekurit nga tërmetet e fundit që goditën vendin.

Ajo ditën e martë së bashku me reperin Stresi vizituan Spitalin Universitar të Traumës në Tiranë, ku i gëzuan fëmijët me prezencën e tyre.

Morena ndërkohë ka qëndruar edhe ditën e mërkurë në Shqipëri, ku ka realizuar vizita të tjera te familjet nevojtare.

Bukuroshja publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shihej me disa nga pjesëtarët e një familjeje të prekur nga tërmetet, së cilës ka vendosur t’u rindërtojë shtëpinë.

Ajo shkruan se këtë vendim e mori duke parë gjendjen e vështirë të shqiptarë dhe duke bashkëndier nga afër me ta pasojat nga tragjedia e fundit.

View this post on Instagram

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT…E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE… UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE… DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT ❤️🙏🏽

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

Shpërndaje në: