Mot i nxehtë pritet të mbizotërojë edhe të dielën në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Mbi vendin tonë nesër do të mbajë mot me diell dhe vapë, kurse pasdite mund të ketë vranësira dhe riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit.