Moti edhe sot me shi

Moti edhe sot me shi

Java e parë e vjeshtës parashihet me kushte të ndryshueshme meteorologjike.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit.

 

Shpërndaje në: