Moti për ditët e ardhshme

Moti për ditët e ardhshme

4.12 – Më ftohtë, vransirat shpërndahen, e ditën intervale me diell. Në mbrëmje kthjellime.

5.12 – Në mëngjes ngrica, në ultësira mjegull. Ditën vransirat shtohen, e më vonë priten edhe reshje shiu, e në vise malore borë.

6.12 – Kryesisht me vransira. Gjatë ditës reshje shiu, e në mbrëmje vonë shndërrohen edhe në borë.

7.12 – Ftohtë, kryesisht vranët, e kohëpaskohe me reshje bore. Deri në mbrëmje reshjet pushojnë.

8.12 – Kryesisht kthjellët. Ngrica në mëngjes.

Temperaturat do jenë mjaft të ndryshueshme në ditët e ardhshme. Minimalet deri të dielen zbresin edhe në -2C, e të hënën rriten në 4C, për pësuar një rënie edhe deri në -5C të mërkurën. Ndërkaq maksimalet nga 6C të shtunën, rriten në 10C ditën e diel, më pas me një rënie deri në 1C ditën emartë. Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme gjatë kësaj periudhe, kryesisht nga verilindja e juglindja, e lehtë dhe mesatare 2-8m/s.Shtypja atmosferike në rënie ditëve të fundjavës, e më pas me tendencë të

Shpërndaje në: