Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Sot, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat a do të jenë të pandryshueshme me ditët e javës që po e lëmë pas.

“Shkarkime rrufesh në shumë zona parashihen gati çdo ditë, por nuk përjashtohen mundësitë që në zona të izoluara të bie breshër, si pasojë e ndryshimeve termike dhe barike. Pra, siç po vërehet nga ky parashikim, situata meteorologjike mbetet e pandryshuar me ditët e fundit të majit dhe fillimi të qershorit. Gjykuar në aspektin territorial, reshjet me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit”, thuhet në njoftim. /Periskopi/

Shpërndaje në: