Mourinho duke urdhëruar Alonson dhe Ramosin të ndëshkohen me të kuq është kaq bizare

Periskopi.com Sporti

Jose Mourinho së fundmi mbushi 59-vjet.

Pavarësisht se është akuzuar për kalim kohe në vitet e fundit, portugezi me shumë gjasë do të mbetet në librat e historisë si një prej trajnerëve më të mëdhenj të të gjitha kohëve, transmeton Periskopi.

Periudhat e suksesshme te disa prej gjigantëve evropianë, kanë ndikuar që ai të fitojë shumë trofe prestigjiozë gjaë karrierës së tij, transmeton Periskopi.

Një nga momentet më tipike të legjendës erdhi në Real Madrid në vitin 2010.

Madridi ishte në kontroll të plotë gjatë një ndeshjeje të Ligës së Kampionëve kundër Ajaxit, me vetëm minuta të mbetura në fund dhe rezultatin 4-0, ata e kishin të garantuar kualifikimin në raundin eliminator të kompeticionit. Me një ndeshje në grup për të luajtur kundër Auxerre, Los Blancos ishin në një pozicion të fortë.

Por teksa ndeshja po afrohej drejt fundit, Mourinho mund të shihej duke mërmëritur mashtrime me ndihmësit e tij. S’kaloi shumë, ai ndau planin e tij me Jerzy Dudek, i cili vrapoi te Iker Casillas dhe i kërkoi të informonte Sergio Ramos dhe Xabi Alonso se çfarë dëshironte Mourinho.

Gjatë minutave në vijim, u shfaqën skena të çuditshme teksa dy lojtarët u duk se humbën qëllimisht sa më shumë kohë derisa u ndëshkuan.

Alonso hezitoi për një goditje dënimi për atë që dukej si përgjithmonë derisa arbitri më në fund ishte ngopur dhe i dha lojtarit urdhrat e tij të marshimit. Ramos më pas realizoi një goditje goli për Casillas dhe bëri pikërisht të njëjtën gjë, duke marrë gjithashtu kartonin e kuq. /Periskopi.com/