Mourinho: Feneri zhvillojë takimin si në finale kurse ne si një miqësore

Mourinho: Feneri zhvillojë takimin si në finale kurse ne si një miqësore

Fenerbahce ka mposhtur skuadrën angleze me rezultat 2-1, skuadra turke bëri një përformancë të shkëlqyer gjatë gjithë ndeshjes.

Manchester United asesi të gjejë formën e duhur nën urdhërat e portugezit. Mourinho pas ndeshjes është shprehur se skuadra e tij ka zhvilluar këtë ndeshje si një miqësore.

”Dukej sikur Fenerbahce po luante në finalen e Ligës së Kampionëve dhe sikur ne po luanim në një miqësore verore”.

”Një skuadër e cila pëson gol vetëm pas dy minutash lojë do të thotë se nuk është e përgaditur mentalisht për lojë”, u shpreh Mourinho. /Periskopi.com

Shpërndaje në: