Mozzik: Sa e bukur kishte qenë që brezat e rinjë të mësojnë në shkolla për UÇK-në

Periskopi.com Showbiz

Mozzik gjithmonë e ka treguar mbështetjen e tij të madhe për UÇK-në.

Madje ai e ka shprehur hapur se është një përkrahës i madh i PDK-së, derisa postimet e tij me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin janë të shpeshta.

Së fundmi ai ka bërë një postim në llogarinë e tij në Facebook, derisa ka shkruar se do ishte mirë që brezat e rinj të mësojnë për UÇK-në në shkolla.
Postimi i plotë:

“Sa e bukur kishte qenë që në Librat e Historisë të shkollave fillore në lëndën e historisë të futet historia,themeli,bazamenti i shtetit tonë.

Sa e bukur kishte qenë që brezat e rinjë të mësojnë për UÇK-në .

Bile ka shku gjatë pa e rekomandu në shkolla thelbin e historisë së Kosovës #UÇK

Njëra nga idetë që historia të mbahet e rifreskuar e të kalon në gjitha gjeneratat besoj është kjo .

#Arsimi #UÇK #Historia”.