Mposhten skuadra turke dhe ajo ruse, PSG e Chelsea fitojnë me lehtësi – Ziyech shënon gol në debutimin e tij

Periskopi.com Sporti

Janë përmbyllur takimet e fazës së grupeve, përkatësisht të grupit E dhe H, në kuadër të Ligës së Kampioneve, shkruan Periskopi.
Ashtu edhe sic është pritur skuadra të cilat janë kualifikuar si favoritë në letër, gjegjësisht skuadra londineze, Chelsea dhe ajo parisiene PSG, kanë arritur të shënojnë fitore në përballjet e tyre.

Përderisa londinezër kanë triumfuar në përballje me ekipin rus, Krasnodar, PSG poashtu ka mposhtur ekipin turk, Basaksehir.

Kujtojmë se, francezët u paraqiten në këtë ndeshje me shtatë mungesa, mes të cilëve munguan edhe Mauro Icardi dhe Marco Verratti.

Kurse, për Chelsean debutoi si titullar Hakim Ziyech, i blerë nga Ajax-i në merkaton e verës, i cili arriti ta shënonte golin e 3-të për Chelsean.

Shihni golin. /Periskopi

 

 

Shpërndaje në: