Mrekullitë më të çuditshme natyrore në Tokë

Periskopi.com Kulturë

Nëna Natyrë ka shumë fenomene të çuditshme natyrore, të cilat njerëzit i kanë studiuar për një kohë të gjatë.

Disa prej fenomeneve më të çuditshme natyrore në Tokë përfshijnë një vorbull nënujorë dhe një ishull që dominohet nga 43 milionë gaforre.

Dhe në Havai ka disa pemë të cilat duken sikur vepra arti, por që janë krejtësisht nga natyra, shkruan Express.

MailOnline Travel ka shpërndarë disa prej fenomeneve më mahnitëse dhe më të pazakonta natyrore që ndodhin nëpër botë.

Këto janë ato:

Vorbull nënujor në Maritius

Flluskat e metanit në Liqenin Vermillion, Kanada

Flokët e Engjëjve, Uells

Lumi që vlon, Mayantuyacu, Amazon

Liqeni Natron, Tanzani

Pemët ylber, Havai

Shkretëtirat e luleve, Kili

Gaforret në Ishullin e Krishtlindjeve

Vrima e madhe e kaltër, Belize

Uji që shkëlqen natën, Maldive

Lumi me ngjyra ylberi, Kolumbi

Dera për në Ferr, Turkmenistan

Fshati i gëlltitur nga natyra, Kinë

Pemët e lakuara, Poloni