Muhaxheri: Për këto 8 vite jam munduar mos me shkelë ligjin

Periskopi.com Lajme

Kandidati për kryetar të Pejës, dhe kryetari aktual Gazmend Muhaxheri ka thënë se për 8 vite në mandat është munduar të mos e shkelë ligjin.

I pyetur në Debat Pernime nëse jep dorëheqje nëse i ngritet aktakuzë, ai tha se do ta bëjë këtë vetëm kur ka vendim të plotfuqishëm.

“Vetëm kur të ka vendim të plotfuqishëm. Këto 8 vite janë munduar shumë me më ngritë aktakuza përndryshe jam munduar mos me shkelë ligjin edhe kam deklaruar ndonjëherë se nuk e kam shkelë livadhin, por ligjin s’e shkeli prap se prap”, tha ai.

Shpërndaje në: