Murati ia kujton Kurtit premtimin që e shkeli: Qeveria a po dialogon me serbët e Kosovës, a me Serbinë?

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka ironizuar me marrëveshjen që nënshkroi sot Besnik Bislimi në Bruksel, lidhur me çështjen e energjisë, duke ia kujtuar Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit, premtimin se ‘për çështje që kanë të bëjnë me serbët e Kosovës, qeveria do të zhvillonte një dialog të brendshëm me ta”.

Murati shkruan:

Veç është mirë ta dijmë tani për çështje që kanë të bëjnë me serbët e Kosovës, qeveria a po dialogon me ta apo me Serbinë?

Lexo edhe: ‘Drsutvo Elektroserver’: Marrëveshja e sotme ia mundëson edhe një kompanie shpërndarjen e rrymës & detaje të tjera