Musliu ironizon: Shenjtëria e tij Albin Kurti. Konjufca: Komplimente të tepërta

Periskopi.com Lajme

Sot në Kuvendin e Kosovës po vazhdohet të diskutohet për ngritjen e çmimit të energjisë. Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar rëndë Qeverinë Kurti.

Në një moment, Musliu e quajti kryeministrin ‘’ Shenjtëria e tij Albin Kurti’’. E menjëherë reagoi kryeparlamentari Glauk Konjufca, duke i thënë se janë këto komplimenta të tepërta.

‘’Jeni qeveri për keqardhje. Prioritet ka të vijë në Kuvend , t’i ofendojë deputetët dhe të hudhë baltë mbi çdo gjë që ka ndodh në këtë vend’’.PERISKOPI/