Nadal kualifikohet në çerekfinale të Wimbledonit

Periskopi.com Sporti

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal ka arritur fitore ndaj holandezit, Botic van de Zandschlup.

Nadal arriti fitore me rezultat 0:3 me sete.

4:6, 2:6 dhe 6:7 (6:8) ishte ecuria e Nadal ndaj holandezit.

Kjo është fitorja e 18 me radhë e Rafael Nadal në kompeticionin e Wimbledon.

Në çerekfinale Nadal do ketë punë me amerikanin, Taylor Harry Fritz.