Nadali në rrethin e tretë të Wimbledonit

Nadali në rrethin e tretë të Wimbledonit

Tenisti 31 vjeçar duke se ka rigjetur formën dhe po triumfon pa vështirësi ndaj kundërshtarëve.

Rafael Nadal ka kaluar në rrethin e tretë të Wimbledonit.

Spanjolli ka triumfuar kundër Donald Youngut me rezultat 2-1, në sete 6-4, 6-2 dhe 7-5.

Në takimin e radhës që zhvillohet të premten, Nadal do të përballet me Karen Khachanov.

Shpërndaje në: