Naim Bazaj ka një arsyetim pse u kthye në PDK, mos qeshni me të

Periskopi.com Lajme

Nazim Bazaj e la PDK-në për pak ditë, vendosi që si i pavarur të kandidojë për kryetar të Drenasit.

Në ditën kur e bëri këtë, nuk la fjalë pa thënë për Kadri Veselin, madje ia tha në sy, ia braktisi mbledhjen dhe tha se duhet marrin fund vendimet nga qendra.

Përçahet PDK-ja në Drenas, revoltohet Bazaj kandidati më serioz

Bazaj, përveç kësaj tha se ka për ta marrë elektoratin e PDK-së, por sonte ai u pendua.

Periskopi mëson se pati shumë presion dhe oferta për poste të ndryshme nga partia ku ishte deri tani.

Por meqë e fiku telefonin e shkoi në krahët e Veselit në një takim me elektoratin e PDK-së në Drenas, aty u fishkëllye nga shumë njerëz si një dezertor, por Veseli e mbrojti dhe gjithçka përfundoi.

Fishkëllehet Kadri Veseli në Drenas, ia ndërpresin fjalimin (Video)

Pas kësaj foli për Klanin.

Tha se sikur u inspirua nga grupi “Drenica I” dhe “Drenica II” të cilët sipas tij janë përçarë, e nuk deshi që njëlloj të ndodh sërish.

“Isha në PDK do të jem në të. Tërhiqem nga gara si i pavarur. Për arsye të grupit Drenica I dhe II, për këtë arsye, nuk dehsha të përçahemi edhe ne. Thash të jemi bashkë të gjithë”, tha Bazaj./ Periskopi