Ndahet nga jeta babai i Enver Zymberit, policit që u vra në veri

Periskopi.com Lajme

Ka ndërruar jetë Muharrem Zymberi, babai i Enver Zymberit, policit të vrarë gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në veri, më 26 korrik 2011.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit.

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi. Mbrëmë ndërroi jetë baba jonë, Muharrem Zymberi. E lus Zotin e madhërishëm që të mëshirojë shpirtin e tij, e qofsh prej banorëve të Xhenetit Firedeus”, ka shkruar një familjare.