Ndalet rryma në dasmë dhe bëhet kërdia: Dy motra martohen me dhëndurët e gabuar

Periskopi.com Fun

Dy motra u martuan aksidentalisht me dhëndrit e gabuar kur u ndal rryma gjatë dasmës së tyre të përbashkët.

Ceremonia po ndodhte në fshatin Aslana në shtetin Madhya Pradesh, Indi, kur ndërprerja e pafat e energjisë shkaktoi kërdi me procedurat.

Në konfuzion, prifti ka vazhduar me ritet, por rastësisht ka ngatërruar çiftet.

Babai i nuseve Ramesh Lal sugjeroi se prifti mund të ketë qenë i hutuar pasi të dyja gratë ishin me fustane të kuqe me vello mbi fytyrën e tyre. Nuk dihet nëse dyshja i njihnin burrat me të cilët po martoheshin.

Është një traditë që edhe burrat indianë të veshin një vello me lule kur martohen me nuset e tyre, transmeton Klankosova.tv.

Megjithëse gabimi u korrigjua më vonë.