Ndërhyrje e rrezikshme në Uzunin, mbrojtësi i Islandës përjashtohet me të kuq

Ndërhyrje e rrezikshme në Uzunin, mbrojtësi i Islandës përjashtohet me të kuq

Është duke u zhvilluar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës, duel ky në kuadër të rundit të fundit për edicionin e sivjetëm në Ligën e Kombëve.

Islanda ka mbetur pa lojtarin Gunnarsson  qysh në minutën e 11’të të takimit, pasi gjyqtari i ndeshjes e ndëshkoi më të kyq për ndërhyrejn në Uzunin, shkruan Periskopi.

Rezultati aktual i takimit është 0:0.

Rastin e ndërhyjes mund ta shikoni në video më poshtë:

VIDEO

Shpërndaje në: