Ndërkombëtarët sulmohen nga një person në Zveçan

Periskopi.com Lajme

Tre ndërkombëtar kanë raportuar në polici se me datën 13 tetor janë sulmuar nga një i panjohur.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari me një guri ka dëmtuar automjetin e tyre Land Rover, në të cilin kishin qenë tre personat.

“Nuk raportohet për të lënduar, lidhur me rastin është informuar prokurori i cili ka urdhëruar që të hetohet dhe iniciohet rasti”, thuhet nga policia.

Rasti po cilësohet si rrezikim i personave nën mbrojtje ndërkombëtare.