Ndërpritet takimi mes Newcastlet dhe Tottenhamit, ky është shkaktari

Periskopi.com Sporti

Është ndërprer ndeshja në mes Newcastle United dhe Tottnehma, ndeshje kjo në kuadër të xhiros së tetë të Premier Ligës.

Mësohet se arsyeja e ndërprerjes së ndeshjes nga gjyqtari anglez, Andre Mariner, është për shkak se një fans në tribunat e stadiumit “St James Park” ka kollapsuar pas një ataku kardiak në zemer, shkruan Insporti.

Takimi u ndërpre në minutën e 41’të, ku rezultati deri në atë moment ishte 1-2 në të mirë të Tottenham.

Pjesa e parë është pezulluar dhe lojtarët e të dy ekipeve kanë shkuar më herët në dhomat e zhveshjes.