Ndërron jetë ish-i burgosuri politik dhe veterani i UÇK-së

Periskopi.com Lajme

Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare, veterani i UÇK-së, Shyqeri Hasani.

Njoftimin e ka bërë të ditur deputeti Elmi Reçica në një postim në Facebook.

Postimi i plotë:

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, ish të burgosurit politik, veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, profesorit të nderuar, mikut tim, Shyqeri Hasani.

Ngushëllime familjes Hasani, miqve, bashkëluftëtarëve dhe të gjithë të afërmve të tij!

U prehtë në paqe!