Ndeshje spektakolare, Interi me shumë mund arrin fitore kundër Fiorentinës

Periskopi.com Sporti

Ndeshja e sotme në mes Interit dhe Fiorentinës ishte spektakolare dhe me shumë gola.

Kjo ndeshje përfundoi me fitoren e Interit, me rezultat 4-3.

Ndeshje të bukur treguan të dyja skuadrat, të cilat edhe shënuan disa herë.

Inter shënoi katër gola në këtë ndeshje, ku golashënues për vendasit ishin Lautaro, Ceccsherini, Lukaku dhe D’Ambrosio, kurse për Fiorentinën golashënues ishin Kouame, Castrovilli dhe Chiesa.

Kështu, Inter ka arritur tri pikët e para në sezonin e ri të Serie A, ndërsa Fiorentina është “njoftuar” me humbjen e parë për këtë sezon.

Shpërndaje në: