Ndryshimi drastik i këngëtares me 45 kg më pak: Si ia doli të humbasë peshën pas 3 lindjeve

Periskopi.com Zoya

Në një nga postimet e fundit, këngëtarja dhe aktorja, Jessica Simpson, duket më në formë se kurrë, teksa shfaqet në një kostum sportiv dhe me një pozicion të yoga-s.

“Duke filluar javën me një mendim luftëtari dhe bukurinë e perëndimit të diellit..”, shkroi ajo në Instagram.

40-vjeçarja, nëna e tre fëmijëve, tani duket kështu:

Që nga lindja e fëmijës së saj të tretë, Birdie Mae, në mars të vitit 2019, këngëtarja i është rikthyer rregullisht palestrës dhe në vetëm 6 muaj pas lindjes, ajo zbuloi se kishte humbur 45.3 kilogramë.

Në fillim të këtij viti, trajneri i saj, Harley Pasternak, zbuloi disa sekrete për humbjen e peshës së Simpson.

Sipas tij, ajo ka nisur të bëjë rregullisht 6000 hapa, fillimisht, e më pas deri në 14.000 hapa çdo ditë.

Ai gjithashtu këshilloi njerëzit të flenë mirë dhe të kenë një cikël të rregullt gjumi, të hanë mes-vakte të shëndetshme, si bajame dhe të konsumojnë tre vakte të mbushura me proteina çdo ditë. Sigurisht, edhe të vënë trupin në lëvizje me ushtrime.

Ndryshimi drastik i këngëtares me 45 kg më pak: Si ia doli

Kur Simpson mbushi 40 vjeç gjatë verës, ajo festoi duke provuar një palë xhinse të vjetra, që i kishte prej 14 vitesh në garderobë. Ja si dukej:

Ndryshimi drastik i këngëtares me 45 kg më pak: Si ia doli

Burimi: Today

Shpërndaje në: