Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

Pas ndeshjeve zyrtare eliminatore në Kupën e Botës “Rusi 2018”, FIFA më 6 qershor ka zyrtarizuar ndryshimet në renditjen e përgjithshme.

Befasia më e madhe është Kombëtarja gjermane e cila i ka ‘rrëmbyer’ vendin Brazilit dhe Argjentinës të që kanë rënë nga një pozicion duke u renditur respektivisht në vendin e dytë dhe të tretë, shkruan SYRI.net.

Vlen të theksojmë që Spanja për herë të parë ka rënë poshtë 10 Kombëtareve më të mira duke u pozicionuar në vendin e 11-të.

10 vendet e para në renditjen e FIFA-s:

Image

Shpërndaje në: