Në Gjermani e rrahin portierin (Foto)

Derbi mes Espanol de Braunschweig dhe Braunschweiger MTV 2, në kategorinë inferiore në Gjermani, ka përfunduar me dhunë.

Periskopi.com Sporti

Më së keqi pas kësaj ndeshja e ka pësuar portieri spanjoll,  Alberto Mier Sañudo, i cili është pjesë e ekipit Espanol de Braunschweig.

Pas ndeshjes, tifozët dhe lojtarët e skuadrës së Braunschëeiger MTV 2 kanë ushtruar dhunë mbi Sanudon, shkruan e përditshmja sportive madrilene, AS.

Portieri i Espanol de Braunschëeig është rrehur derisa ka ndërhyrë policia. Sanudon është shtruar në spital me nofull të thyer dhe vesh të shqyer.

portieri2