Në Japoni bëjnë pullë postare me ekipin kosovar të xhudos

Periskopi.com Sporti

Përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka konfirmuar se ekipi i xhudos së Kosovës është vendosur në pullën postare të Japonisë.

Suksesi i Kosovës në sportin e xhudos ka marr vlerësim të madh edhe nga shtetet e mëdha botërore.

Një ndër to padyshim së është edhe Japonia, e cila ka vendosur t’i bëjë një vend ekipit të Kosovës në pullës postare.

Këtë e ka konfirmuar trajneri Driton Kuka me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Postimi pa ndërhyrje i Driton Kukës:

Në Japoni pulla postare me ekipin tonë si shenjë e miqësisë dhe respektit për ekipin tonë!

Punë serioze e Ambasadorit Malazogu për Botërorin e vitit të kaluar si dhe për Lojërat Olimpike sivjet.

Shpërndaje në: